Zabytkowy rower.
Poradnik dla użytkowników

Zabytkowy rower.
Poradnik dla użytkowników

30,00 

Vademecum „Zabytkowy rower. Poradnik dla użytkowników” autorstwa Łukasza Kubackiego to niezastąpiona lektura dla każdego miłośnika i posiadacza rowerów.

Książka oferuje bogaty wstęp historyczny, który przybliża dzieje przemysłu rowerowego na ziemiach polskich. Czytelnicy znajdą tu również szczegółowe opisy zarówno przedwojennych, jak i powojennych modeli rowerów, w tym informacje o rowerach produkowanych przez Zjednoczone Zakłady Rowerowe oraz Romet.

Vademecum zawiera praktyczne wskazówki dotyczące identyfikacji rowerów, co jest niezwykle przydatne dla tych, którzy nie mają pewności co do pochodzenia swojego jednośladu. Autor dzieli się wiedzą na temat dwóch głównych metod renowacji: zachowawczej i pełnej, podając krok po kroku instrukcje oraz listę niezbędnych narzędzi. W książce znaleźć można także linki do wartościowych źródeł internetowych, które pomogą w dalszym poszerzaniu wiedzy.

Ten poradnik to nie tylko kompendium wiedzy, ale także inspiracja do podjęcia własnych prób renowacyjnych, dzięki czemu każdy zabytkowy rower może odzyskać swoje dawne piękno i funkcjonalność.

Publikacja ma charakter pionierski. O ile istnieje bardzo bogata literatura dotycząca postępowania czy też dobrych praktyk konserwatorskich z historycznymi pojazdami silnikowymi: motocyklami (i motorowerami) oraz z samochodami, o tyle vademecum Łukasza Kubackiego zdaje się być jednym z pierwszych w zakresie historycznych rowerów. Rozdziały wprowadzające, a także te dotyczące samych działań konserwatorsko-restauratorskich są ilustrowane konkretnymi przykładami wykonanych prac. To istotne dla zrozumiałości i dostępności dla szerokiego grona czytelników.
Mgr inż. Artur Setniewski

Rowery to moja pasja, zawodowo zajmuję się nimi od ponad czterdziestu lat. Dotychczas nie miałem w rękach tak fachowego i obszernego opracowania w języku polskim dotyczącego rowerów zabytkowych. Opisy techniczne, zdjęcia zamieszczone w tekście przybliżają i wyjaśniają działanie mechanizmów oraz rozwój myśli technicznej na tle historii Polski. Tekst może zainteresować czytelników wstępnie zapoznanych z tą dziedziną techniki i entuzjastów jazdy rowerowej. Szczególnie interesująca dla cyklistów może być druga część opracowania, mająca formę fachowego poradnika, napisanego przez znawcę tematu i dobrego praktyka. Gorąco polecam tę lekturę, zwłaszcza młodym fanom dwóch kółek.
Mgr inż. Wojciech Turlejski

Tytuł: Zabytkowy rower. Poradnik dla użytkowników

Autor: Łukasz Kubacki
Inicjator i redaktor serii: dr Michał Laszczkowski
Recenzent: Artur Setniewski
Redaktorzy prowadzący: Marcin Pieszczyk, Anna Czerniawska
Redakcja językowa: Katarzyna Dziedzicka | Półsłówko
Korekta: Marta Wojas
Zdjęcia: Łukasz Kubacki (jeśli nie zaznaczono inaczej)
Fotoedycja: Maja Kaszkur
Projekt graficzny i skład: Beata Danowska i Marta Duda | Dobry Skład
Ilustracja na okładce: Zofia Herbich
Druk: Zakład Poligraficzny Sindruk
Wydawca: Narodowy Instytut Dziedzictwa
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2024
Wydanie pierwsze
ISBN: 978-83-68253-02-3
Liczba stron: 116
Wydanie: papierowe

 

Informację na temat zamówienia publikacji dostępnych w wersji papierowej prosimy kierować na adres e-mail: zamowienia@nid.pl
Skip to content